PODKARPACKA 52
Rejestracja

Przed planowaną wizytą prosimy o osobiste lub telefoniczne zarejestrowanie się. Pozwoli to nam usprawnić organizację pracy, zaplanować zabiegi, a Państwu skróci czas oczekiwania.
Można również skorzystać z możliwości zarejestrowania się na wizytę poprzez naszą stronę.

REJESTRACJA ON-LINE

Przypadki wymagające natychmiastowej pomocy przyjmujemy poza kolejnością, prosimy jednak poinformować nas o przybyciu, jeżeli jest taka możliwość.

W dni wolne od pracy i święta oraz w godzinach nocnych pełnimy OSTRY DYŻUR. Pomocy w nagłych przypadkach udzielamy całodobowo!

KONTAKT Z NASZĄ PRZYCHODNIĄ

tel. całodobowy:
17 85 89 005
606 120 720

GODZINY PRZYJĘĆ

Poniedziałek - Piątek 8:00 - 20:00
Sobota 10:00 - 16:00

PODKARPACKA 52
Dlaczego my?

  • długoletnie doświadczenie - działamy od 2002 roku
  • przestronna poczekalnia
  • komfortowe gabinety
  • obszerny parking
  • nowoczesna pracownia RTG (cyfrowe)
  • bogato wyposażone laboratorium
  • szpital - opieka weterynaryjna nad pacjentami 24 h/7 dni w tygodniu
  • salon groomerski
  • sprzedaż karm znanych na świecie i w kraju producentów - ROYAL CANIN, HILLS, SPECIFIC, 4T VET EXPERT
  • miła i profesjonalna obsługa

Więcej o nas

NASZA OFERTA

Zapraszamy do zapoznania się z prowadzonym w naszej przychodni leczeniem i rekonwalescencją zwierząt.

Staramy się cały czas rozszerzać naszą ofertę, aby zagwarantować jak najlepszą opiekę Państwa Podopiecznym.

lek. wet. Rafał Matusz
z zespołem

DIAGNOSTYKA

diagnostyka

Badania laboratoryjne,
prześwietlenia, endoskopia,
cytologia

więcej

CHIRURGIA

chirurgia

Chirurgia narządów
wewnętrznych, skórna,
ortopedia, okulistyka

więcej

SZCZEPIENIA

szczepienia

Szybkie testy, szczepienia
zwierząt, zapobieganie
chorobom

więcej

STERYLIZACJA

sterylizacja

Sterylizacja zwierząt
domowych, ogólnopolska
akcja sterylizacji

więcej

ODROBACZANIE

odrobaczanie

Profilaktyka i
odrobaczanie zwierząt
dorosłych i młodych

więcej

LOKALIZACJA

lokalizacja

Sprawdź na mapie,
gdzie znajduje się nasza
przychodnia

więcej

CrCL jest to więzadło które łączy tylną część powierzchni stawowej kości udowej z przednią częcią powierzchni stawowej kości piszczelowej - obie razem tworzą kolano. Zerwanie CrCL prowadzi do patologicznego przemieszczania się kości piszczelowej do przodu względem kości udowej.W wyniku tego przemieszczenia bardzo często dochodzi do łąkotki przyśrodkowej która sama nie jest w stanie skompensować wyżej wspomnianego nadwichnięcia.

TTA

TTA - Tibial Tuberosity Advancement

Metoda leczenia zerwania więzadła krzyżowego TTA (u nas w wersji Rapid - mniej inwazyjnej) zmierza do stworzenia w stawie kolanowym sytuacji znoszącej siły, którym przeciwstawia się więzadło krzyżowe przednie w stanie fizjologicznym, zatem więzadło krzyżowe przednie po prostu przestaje być potrzebne.

W tym wypadku celem zabiegu jest przemieszczenie guzowatości piszczelowej do przodu o konkretną wielkość ustaloną na podstawie pomiaru nachylenia płaszczyzny stawowej kości piszczelowej do jej długiej osi i ostateczne ustabilizowanie guzowatości tytanowym implantem jak na widocznym zdjęciu rentgenowskim.

TPLO

TPLO - Tibial Plateau Leveling Osteotomy

Metoda TTA jest relatywnie prosta lecz nie można jej zastosować u wszystkich pacjentów. Dla zwierząt o zbyt dużym nachyleniu płaszczyzny stawowej kości piszczelowej dedykowana jest metoda TPLO.
Ideą metody jest obrócenie części nasady kości piszczelowej wraz ze wspomnianą płaszczyzną powierzchni stawowej o odpowiedni kąt.

Zmieniona biomechanika stawu kolanowego redukuje do zera siłę działającą na więzadło krzyżowe przednie. Sytuację tą często obrazowo przedstawia się w postaci samochodu ustawionego na pochyłym parkingu (staw fizjologiczny), gdzie parking odzwierciedla powierzchnię stawową kości piszczelowej a samochód nasadę kości udowej.
Zabieg zmierza do wypoziomowania powierzchni naszego parkingu.

TTA

CWO - Closing Wedge Osteotomy

Jest metodą wskazaną do leczenia zerwań więzania krzyżowego przedniego w tych przypadkach gdzie nie możemy użyć TTA lub TPLO, więc u zwierząt bardzo małych i o dużym kącie nachylenia płaszczyzny stawowej kości piszczelowej do jej długiej osi.

Tak jak w TPLO uzyskujemy wypoziomowanie wspomnianej powierzchni, ale w tym wypadku wykonujemy poprzeczne cięcie kości piszczelowej poniżej kolana oraz usuwamy klin kostny z tego miejsca. Podstawa klina kostnego zlokalizowana jest na przednim brzegu kości.

Złożenie powstałych odłamów przy odpowiedniej wielkości usuniętego klina zmienia nachylenie płaszczyzny stawowej kości piszczelowej do porządanego poziomu.

Stabilizację odłamów kości piszczelowej uzyskujemy za pomocą tytanowej płyty kostnej oraz tytanowych wkrętów blokowanych - tzn. mających gwint dopasowany do otworów kości jak i płyty.

Sprzyja to stabilności osteosyntezy, eliminuję konieczność dociśnięcia płyty do powierzchni kości, zatem znacznie przyśpiesza zrost kości.